Stoliki drewniane na wymiar – weź udział w tworzeniu pięknych mebli!

Stolarz musi posiadać wysokie kwalifikacje, sprawne ręce i znać się na swojej robocie, aby tworzyć wyjątkowe meble z drewna. Jednak jeśli chodzi o sam proces projektowania, każdy może dołożyć do tego swoją cegiełkę. Stoliki drewniane na wymiar to elementy wnętrza, które można personalizować, prosząc producenta o dodanie osobistych akcentów. Dowiedz się, na co zwracać uwagę, kiedy zamawiasz taki ekskluzywny wyrób.

Stoliki drewniane na wymiar – jaki gatunek drewna?

Zamawiając stolik, musisz wziąć pod uwagę wymiary mebla. Określ długość, szerokość i wysokość, która najlepiej pasuje do Twojego salonu lub przestrzeni biurowej. Ponadto rozważ, jaki rodzaj drewna byłby idealny dla Twoich potrzeb. Poszczególne gatunki oferują różne cechy, takie jak twardość, intensywność koloru, wzór usłojenia i inne. Dobrze sprawdzają się między innymi dąb, jesion czy buk, jednak można pokusić się również o bardziej egzotyczne odmiany, takie jak mango, akacja czy palisander.

Trwałość stolików drewnianych – jaka grubość wykończenia?

O trwałości mebli drewnianych w dużej mierze decyduje ich wykończenie ochronne. Dlatego zamawiając stoły drewniane na wymiar pamiętaj, aby zapytać o grubość nałożonej na nie powłoki. Grubsze warstwy zagwarantują większą ochronę przed zarysowaniami i zużyciem z upływem czasu, natomiast cieńsze powłoki sprawdzą się w przypadku elementów wyposażenia wnętrz, których użytkowanie jest rzadsze. Popularne rodzaje wykończenia to olej i lakier w wersji połyskującej lub matowej.

Stoliki drewniane na wymiar – jak wybrać wykonawcę?

Komu powierzyć zadanie wykonania Twojego wymarzonego stolika? Postaw na stolarza z doświadczeniem i firmę, która korzysta z wysokiej jakości materiałów. Jeśli chodzi sam proces projektowania, warto docenić zautomatyzaowane rozwiązania, takie jak to https://stolywood.pl/kategoria/stoly-i-stoliki/stoliki/. Na stronie można skorzystać ze specjalnego kreatora, który pozwala zobaczyć, jak będzie wyglądał dany model stołu po dodaniu modyfikacji. To świetna opcja dla tych, którzy chcą sprawdzić się w roli projektanta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *