Przekładnia zębata stożkowa – co powinieneś wiedzieć o tym rodzaju?

Mówiąc o przekładni zębatej mamy na myśli elementy przenoszące napęd za pomocą co najmniej dwóch kół zębatych, które ze sobą współpracują. Na rynku dostępne są przekładnie jednostopniowe, gdzie współpracuje jedna para kół, a także wielostopniowe. W tych drugich współpraca odbywa się szeregowo, z większą ilością kół. Co te warianty odróżnia? Głównie fakt, że w wielostopniowych ma się więcej możliwości zwiększonego stopniowania poprzez zastosowanie różnej ilości zębów. Trzeba wiedzieć, że do dyspozycji konstruktorów jest kilka konkretnych rodzajów przekładni zębatych, a wśród nich znajduje się stożkowa, o której wspomnimy nieco więcej.

Jakie zalety mają przekładnie zębate?

Nie ma wątpliwości co do tego, że popularność przekładni zębatych w dużej mierze powodowana jest prostotą konstrukcji, a także łatwością wykonania. Trzeba wiedzieć, że ich sprawność szacuje się na ponad dziewięćdziesiąt procent, co jest świetnym wynikiem. Uwadze konstruktorów, czy tez inżynierów nie może ujść również fakt, że przekładnie zębate charakteryzują się cichą pracą co w wielu przypadkach jest ogromną wartością dodatnią. Z kolei regularna diagnostyka zapewnia przekładni bezawaryjność. Dzięki temu np. linia produkcyjna nie wymaga zatrzymania, które bardzo negatywnie odbija się na wydajności zakładu i oczywiście zyskach. Mówiąc o zaletach, należy jeszcze wspomnieć o możliwości pracy przekładni zębatych na dużych obciążeniach.

Przekładnia zębata stożkowa – co ją wyróżnia i gdzie ją zamówić?

Przekładnia zębata stożkowa posiada osie prostopadłe. W niej znajdziemy dwa koła, w których zarysy głów zębów tworzą powierzchnię stożków toczących się po sobie. Tego rodzaju przekładnia znajduje swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Zamówić ja najlepiej jest w sprawdzonym miejscu takim jak https://motovario.com.pl/, gdzie oferowane są jedynie przekładnie zębate stożkowe wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dodatkowo wiedząc, że w takim sklepie pracują specjaliści, można poradzić się ich w celu doboru odpowiedniej przekładni do swojej aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *