Markowe manekiny – modele stworzone do ekskluzywnych butików

Manekiny pełnią ważną funkcję w sklepach odzieżowych. To właśnie one służą do ekspozycji ubrań, jak również przyciągają uwagę klientów. Dzięki nim nie musimy przymierzać każdego elementu garderoby, czy nawet samodzielnie dobierać stylizacji. Duża różnorodność modeli pozwala dopasować wariant do specyfiki danego miejsca. Wydaje się więc, że z zakupem manekina wiążą się same korzyści. Dowiedzmy się, czym są markowe manekiny i kiedy będą najlepszym rozwiązaniem.

Markowe manekiny – popularne modele

Markowe manekiny mają za zadanie imitować postać ludzką. Od klasycznych wariantów odróżnia je wyjątkowa jakość wykonania i troska o szczegóły. Właściciele butików mają do wyboru modele abstrakcyjne oraz naturalne. Te pierwsze nie posiadają wyraźnych cech ludzkich (np. nos, usta, rzęsy, włosy), zaś drugie starają się jak najbardziej upodobnić do żywego człowieka. Wyróżniamy też manekiny w postaci torsów i ekspozytorów. Niektóre modele występują w wersji headless lub przedstawiają określoną część ciała (np. same nogi). Dostępne są również markowe manekiny w różnych rozmiarach – od standardowego 36, aż po warianty plus size.

Podziału manekinów możemy dokonać także ze względu na materiał wykonania. Producenci najczęściej oferują modele styropianowe i plastikowe, jednak te markowe zazwyczaj są wykonane z włókna szklanego.

Markowe manekiny jako element aranżacji

Manekiny znajdą zastosowanie absolutnie w każdym butiku. Jednak markowe manekiny wyróżnia ich niezwykle estetyczna i dopracowana forma. Z tego powodu tak doskonale sprawdzają się w ekskluzywnych sklepach z odzieżą damską bądź męską. Interesujące modele możesz obejrzeć na przykład na stronie https://moremannequins.pl/. Markowe manekiny będą bardzo dobrze współgrać z nowoczesnymi wnętrzami. Ich unikalny design doda aranżacji szyku. Świetnym pomysłem jest zestawienie ze sobą kilku modeli, tak by stworzyć scenkę. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w miejscach ze zróżnicowanym asortymentem – zarówno męskim, damskim, jak i dziecięcym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *